למה ביטוח בית משותף זה משהו שלא כדאי לדחות?

ביטוח בית משותף הינו נושא מאוד משמעותי שמדברים עליו בימינו בכל בניין שיש בו לא מעט דירות. ממש כמו הרבה ביטוחים אחרים, אנחנו רואים שגם במקרה של הביטוח הזה המטרה היא לא להפעיל אותו. כלומר, השאיפה היא לשלם את הביטוח ולקוות שלא יקרה שום דבר שיגרום לנו להפעיל את הביטוח. מצד שני, זה לא אומר שכדאי לדחות את יצירת הקשר עם חברת הביטוח שבה תרצו להיות מבוטחים. אתם לא יודעים מה יקרה מחר בבוקר ואתם לא יודעים איזה תאונות עלולות להתרחש בבניין שלכם. למעשה, כל אותם אנשים שנכנסים לבניין, כולל עובדים זמניים, עובדים קבועים או אנשים מזדמנים, עלולים לעבור תאונות בבניין שלכם. הם יכולים להחליט שהם תובעים ולכן ביטוח בית משותף זה נושא משמעותי כל כך.

 

איזה נזק פיזי לבניין הביטוח יכול לכסות?

 

כשחושבים על ביטוח בית משותף צריך לקחת בחשבון לא רק תאונות אישיות שעלולות להתרחש לגורמים שונים, אלא גם נזקים שעלולים לקרות לבניין. למשל, מה תעשו אם תהיה רעידת אדמה שתגרום לקריסתו של חלק מהבניין? ומה תעשו אם, חלילה, תפרוץ שריפה? שריפות עלולות להרוס בצורה משמעותית ביותר כל מבנה והשיקום מפגיעה כזאת עולה הון עתק. יכול מאוד להיות שחלק מהשכנים כן יוכלו לממן שיפוץ אחרי שריפה גדולה ומאסיבית, אך מה תעשו אם לא כל השכנים יוכלו לעמוד בעלויות האלה? זה הרי לא הגיוני ששכן אחד יממן הכול וזה גם לא הגיוני לא לשפץ את הבניין כי לשכן אחר אין כסף. כאן בדיוק נכנס לתמונה ביטוח בית משותף, כי ביטוח כזה יממן את השיפוץ. זה נכון בין אם מדובר על שיפוץ שנגרם בגלל שריפה, בגלל הצפה, שיטפון, רעידת אדמה או בגלל סיבות אחרות. לכן חשוב מאוד לעשות ביטוח כזה, כי במצב כזה, עצם העובדה שיהיה לכם ביטוח דירה זה לא יעזור.

ביטוח בית משותף

 

כמה משלמים היום על ביטוחים מהסוג הזה?

 

אתם חושבים שהגיע הזמן לעשות ביטוח בית משותף? אם כך, טבעי שתרצו גם לדעת על איזה עלויות מדובר. יש כמובן לא מעט חברות ביטוח שמציעות פוליסות כאלה וכל אחת מהן יכולה להציע מחירים אחרים. לכן אחד מהדברים המשמעותיים שכדאי לעשות, זה לברר האם כמה כל חברת ביטוח תוכל לגבות מכם עבור הביטוח. בנוסף, אם שמעתם מאנשים שגרים בבית משותף אחר שהם שילמו X על הביטוח, אל תהיו בטוחים שזה גם מה שאתם תשלמו. כלומר, המצב של הבית המשותף ישפיע על עלות הביטוח, המיקום שלו, הגודל ועוד גורמים אחרים. לכן ברור מדוע כל לקוח שיפנה לקבלת הצעת מחיר יקבל הצעה מעט שונה. אומנם אין טעם לבחור את חברת הביטוח שאצלה תשלמו הכי הרבה, אך גם לא כדאי לבחור חברה זולה מידי שלא תיתן לכם שירות מושלם.

פנו אלינו עכשיו וקבלו מגוון הצעות מותאמות אישית עבור ביטוח בניין משותף