ביטוח מבנה משותף – כל מה שהשכנים חייבים לדעת בנושא הזה

ביטוח מבנה משותף – כל מה שהשכנים חייבים לדעת בנושא הזה

 

למרות שבתיאוריה כולנו מבינים שהמבנה המשותף שייך לכל הדיירים, בפועל לא תמיד אנחנו עוצרים לחשוב על הדקויות של העניין הזה. למשל, מה קורה אם יש הצפה שפוגעת קשות בלובי של המבנה המשותף או במעליות שכל בעלי הדירות משתמשים בהן? מי צריך לשאת בתיקון של הנזקים האלה? והאם הגיוני שרק אחד מהשכנים ישלם על העניין? הרי מדובר על השטח המשותף של כולנו! לכן כדאי שתדעו שבדיוק עבור נזקים כאלה, אשר מתרחשים בשטחים המשותפים של המבנה, קיימת האפשרות לעשות ביטוח מבנה משותף. ביטוח משותפים יכולים לממן גם שיפוצים שהיקף העלויות שלהם עומד על עשרות אלפי שקלים ואפילו יותר, אז איפה כאן הדילמה? רצוי מאוד שתעלו את הנושא באסיפת הדיירים הבאה ותדברו עליו, כי אתם לא רוצים להגיע למצב שבו זה כבר יהיה מאוחר מידי.

 

האם הביטוח מכסה כל נזק אפשרי?

חשוב לבדוק על מה אתם עומדים לחתום ומה באמת תכלול פוליסת הביטוח שלכם. למשל, האם הפוליסה הזאת כוללת גם מקרים של שריפות? של פיצוץ בלון גז? של רעידות אדמה? כל האסונות האלה הם לא משהו שאנחנו רוצים או מסוגלים לדמיין, אך לצערנו הרב, הם חלק מהחיים לעיתים. לכן חשוב מאוד לבדוק שאתם חותמים על פוליסה שבכל המצבים האלה באמת תוכל לתת לכם מענה, כיסוי ופיצוי כלכלי. בנוסף, האם ידעתם שכאשר מדברים, בעידן המודרני, על ביטוח מבנה משותף, מדברים גם על ביטוח שאפשר להכליל בו את העובדים הקבועים של הבניין? למעשה, אם תתרחש תאונה כלשהי בשטח הבניין שלכם ואחד מהעובדים הקבועים יסבול מנזק כלשהו, הוא יוכל לקבל כיסוי ופיצוי מחברת הביטוח שלכם ולא מכל הדיירים עצמם. זה נכון גם לגבי תאונות לגוף שלישי, כך שיש טעם לבדוק על מה מדובר ואם גם את הסעיפים האלה אתם רוצים להכניס לתוך אותו ביטוח מבנה משותף שעליו אתם חותמים היום.

 

ביטוח מבנה משותף

 

האם חברת הביטוח באמת זמינה 24/7?

אם תבדקו את הדברים לעומק, אתם תראו בפרסומות השונות הרבה חברות ביטוח מציעות זמינות בכל עת. זה נשמע נהדר ונראה משכנע, אך האם ברגע האמת זה כך? כלל לא בטוח. הרבה פעמים קורה שברגע האמת אנחנו לא מקבלים מענה מספיק טוב ומהיר, ואתם לא רוצים למצוא את עצמכם במצב כזה. אתם לגמרי רוצים להיות לקוחות של חברה שלא רק מבטיחה, אלא גם עושה, רק נשאלת השאלה: איך בוחרים חברת ביטוח כזאת? אנחנו ממליצים לכם לבדוק מה אומרים הלקוחות האחרים של אותה חברת ביטוח שאצלה רציתם לעשות ביטוח מבנה משותף. האם הם יצאו מרוצים כשהיה עליהם להפעיל את הביטוח? האם הם קיבלו מענה. והאם הכיסוי הכספי היה באמת כפי שחברת הביטוח הבטיחה ביום החתימה על הפוליסה?

 

 

 

 

Rate this post

כתיבת תגובה